Pune, Maharashtra
GST No. 27ABAFA7263J1ZC
Call 08047528670 78% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Power Rating | 0.75 kW |
| Input Voltage | 200–240 V |
| Input Phase | 1 Phase |
| Usage/Application | Laboratory |
| Standard | EN |
| Packaging Type | Drum |
| Physical State | Liquid |
| Grade | Analytical Grade |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Product Type | Cementitious Coating |
| Application Area | Basement, Bathroom |
| Form | 2K Liquid + Powder |
| Base Material | PU |
| Packaging Size | 25 kg |
| Usage/Application | Laboratory |
| Coverage Area | 0.5 m²/kg |
| Standard | EN |
| Packaging Type | Drum |
| Physical State | Liquid |
| Grade | Analytical Grade |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Usage/Application | Laboratory |
| Standard | EN |
| Packaging Type | Drum |
| Physical State | Liquid |
| Grade | Analytical Grade |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Usage/Application | Laboratory |
| Standard | EN |
| Physical State | Liquid |
| Grade | Analytical Grade |
| Packaging Type | Drum |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details