Pune, Maharashtra
GST No. 27ABAFA7263J1ZC
Call 08047528670 78% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Product Type | Liquid Admixture |
| Application Area | Basement, Bathroom, Swimming Pool |
| Form | Liquid |
| Base Material | PU |
| Packaging Size | 300 ml |
| Form of Chemical | Liquid |
| Usage/Application | Construction |
| Category | Waterproofing Coating |
| Elongation | 80% |
| Solid Content | 40% |
| Packing Type | Bucket |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Packaging Size | 100 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Payment Method | Advance |
View Complete details
| Form of Chemical | Granules |
| Brand | Cetex |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Category | Waterproofing Coating |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Industrial |
View Complete details
| Form of Chemical | Liquid |
| Packaging Size | 300 ml |
| Category | Waterproofing Coating |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Construction |
View Complete details
| Form of Chemical | Liquid |
| Packaging Size | 300 ml |
| Category | Waterproofing Coating |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Construction |
View Complete details
| Form of Chemical | Liquid |
| Packaging Size | 300 ml |
| Usage/Application | Construction |
| Category | Waterproofing Coating |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Form of Chemical | Liquid |
| Packaging Size | 300 ml |
| Category | Waterproofing Coating |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Construction |
View Complete details
| Form of Chemical | Liquid |
| Packaging Size | 300 ml |
| Category | Waterproofing Coating |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Construction |
View Complete details
| Brand | McCoy Soudal |
| Packaging Size | 100 ml |
| Packaging Type | Bucket |
| Application Industry | Joint filling |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details