Pune, Maharashtra
GST No. 27ABAFA7263J1ZC
Call 08047528670 78% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Application Area | Exterior |
| Packaging Size | 30kg |
| Packaging Type | Bag |
| Appearance | Grey powder |
| Category | Crystalline Waterproofing |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Application Area | Interior |
| Packaging Size | 235 litre drums |
| Appearance | Clear to slightly cloudy |
| Category | Waterproofing Admixture |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Application Area | Exterior |
| Packaging Size | 20ltr |
| Packaging Type | Clear liquid |
| Category | Acrylic Based Polymer Coating |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Packaging Size | 600g |
| Packaging Type | pack |
| Form of Chemical | Liquid |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Form | Packed |
| Packaging Size | 20 Kg |
| Packaging Type | Tin |
| Brand | sika |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Capacity | 20 L |
| Usage/Application | Industrial Use |
| Packaging Size | 1kg, 20kg,250kg |
| Packaging Type | plastic can |
| Color | Clear liquid |
| Brand | Sika |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Packaging Size | 20 L |
| Shelf Life | 12 months from date of production |
View Complete details
Product Brochure
| Packaging Size | 250ml |
| Packaging Type | Jar |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Synthetic rubber |
| Colour | Wood Brown |
| Shelf Life | 18 months from the date of production |
View Complete details
Product Brochure
| Appearance / Colour | Dark brown liquid |
| Packaging Size | 20 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Type: | Liquid admixture |
| Composition | Specially formulated polymers |
View Complete details
Product Brochure
| Packaging Type | Tube |
| Application Industry | Construction |
| Grade Standard | Chemical |
| Material Compatibility | Ceramic |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Physical State | Liquid |
| Packaging Size | 210 litre drum |
| Color | White liquid |
| Grade Standard | curing compound |
| Brand | sika |
View Complete details
Product Brochure
| Tape Type | Adhesive |
| Tape Length | 20 m |
| Tape Width | 1.5 Inch |
| Color | yellow |
| Backing Material | Bitumen |
| Adhesive Type | Acrylic |
| Application Area | Roof, Concrete Joint |
| Brand | sika |
View Complete details