Pune, Maharashtra
GST No. 27ABAFA7263J1ZC
Call 08047528670 78% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Grade | Floor Coating |
| Application Area | Food Industry |
| Pack Size | 5 kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Brand | Asian Paints |
| Usage/Application | Floors |
| Grade Standard | Food Grade |
| Color | Light Grey |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Product Series | SmartCare Hydroloc |
| Packaging Size | 20 Kg |
| Application Area | Water Tank, Interior Walls |
| Form | 2 Component |
| Base Type | Polymer Modified |
| Recommended Coats | 2 Coats |
| Surface Type | Cement Plaster |
| Brand | sika |
| Usage/Application | Floors |
| Grade Standard | Food Grade |
| Crack Bridging | Up to 1 mm |
| Pack Size | 20 kg |
| Application Method | Brush |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Grade | Floor Coating |
| Application Area | Food Industry |
| Pack Size | 5 kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Brand | BASF |
| Usage/Application | Metal |
| Grade Standard | Food Grade |
| Color | Light Grey |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details